Hlavné mesto neustále rastie. Dôkazom toho sú všadeprítomné stavebné žeriavy a neutíchajúci prúd oznamov o nových developerských projektov v Bratislave. Poďme sa pozrieť na najzaujímavejšie z nich.

Eurovea City Congress

Za týmto developerským projektom v Bratislave stojí J&T Real Estate. Tí by mali v roku 2022 spustiť výstavbu kongresovo-administratívneho centra v novej štvrti Eurovea City pri Dunaji. Jeho súčasťou bude dvojpodlažné kongresové centrum a 26 podlažná administratívna budova s plochou vyše 10 000 m2. Odhadovaná cena projektu je 100 miliónov eur. V novom priestore by mala byť kapacita bezmála pre 2 tisíc ľudí, ktorí budú mať k dispozícii 975 parkovacích miest.

Eurovea City Congress
Eurovea City Congress (Zdroj: euroveacity.com)

Projekt Guthaus

Nová rezidencia s názvom Guthaus má byť postavená v mestskej časti Nové mesto. Vyrásť má na ploche približne 14 000 m2 v blízkosti internátu Mladá Garda a obchodu Lidl. Tento developerský projekt v Bratislave počíta s 295 bytmi a 420 parkovacími miestami. Súčasťou bytového komplexu bude vonkajší priestor na odkladanie bicyklov, altánok s grilom a veľký park. Kolaudácia by mala prebehnúť koncom roka 2021.

Projekt Guthaus
Guthaus (Zdroj: yimba.sk)

Rezidencia Bottova

Rezidencia Bottova má vyrásť blízko štvrte Sky Park. Tento developerský projekt v Bratislave navrhli ako dve zrkadlovo otočené budovy so zošikmenými poschodiami. Za jeho výstavbu je zodpovedná spoločnosť Development 5 a v bratislavskej mestskej časti Staré Mesto by tak mala vzniknúť rezidencia so 142 bytmi a 377 parkovacími miestami.

Súčasťou stavby bude tiež 91 apartmánov a 65 ubytovacích jednotiek. Taktiež by sa tu mali nachádzať aj kancelárie a obchodné priestory. To všetko by sa malo zmestiť na celkovú zastavanú plochu 2 985 m2.

Rezidencia Bottova
Rezidencia Bottova (Zdroj: yimba.sk)

Projekt Vydrica

V nasledujúcich piatich rokoch má v bratislavskom podhradí vyrásť projekt Vydrica. Ten v sebe kombinuje nové byty, obchodné a administratívne priestory. Podľa spoločnosti Vydrica Development a.s, ktorá je za výstavbu zodpovedná, by mali náklady na projekt presiahnuť 200 miliónov eur. 

Súčasťou projektu Vydrica by malo byť 450 bytov. 208 z nich má vzniknúť v rámci prvej etapy. S jej výstavbou sa už začalo a koniec prác je naplánovaný na rok 2022. Zákazníkom majú byť k dispozícii rôzne veľkosti bytov od jednoizbových až po päťizbové (najväčší z nich má mať rozlohu 178 m2). 

Projekt Vydrica počíta aj s vybudovaním administratívnych priestorov, ktoré sa majú rozprestierať na ploche 9 000 m2. Pre obchody je určených ďalších 9 700 m2 . Výrazným prvkom projektu Vydrica má byť aj coworking. Pre tento zdieľané pracovné miesto je určených 6 500 m2.

Projekt Vydrica
Projekt Vydrica (Zdroj: vydrica.com)